ledLED (z ang. Light Emmiting Diode), to sposób wyświetlania obrazu oparty na diodach emitujących światło widzialne. To jedyna technologia, która jest w stanie uporać się z promieniowaniem słonecznym. Światło dzienne zakłóca obraz, ale nawet nasłoneczniony ekran LED pozostaje w pełni czytelny.

Podstawową jednostką ekranu jest piksel (inaczej pitch czy też plamka) czyli zbiór czerwonych (R), zielonych (G) i niebieskich (B) diod, widoczny dla obserwatora jako jeden punkt. Najważniejszą i mającą największy wpływ na jakość i rozdzielczość ekranu LED jest wielkość piksela, czyli wyrażona w milimetrach odległość od środka jednego piksela do sąsiedniego. Im mniejsza odległość pomiędzy pikselami (mniejsza plamka) tym większa rozdzielczość ekranu, a w konsekwencji mniejsza odległość wizyjna (czyli na ekranie nie widać już pikseli, tylko jednolity obraz). W tym momencie warto nadmienić, że oferowany przez nas ekran ma plamkę 16 mm i jest to największy, panoramiczny ekran w Polsce o tak wysokiej rozdzielczości.

Ekrany LED to najnowsza wielkoformatowa technologia przekazu obrazu wizyjnego i graficznego, stosowana przy okazji największych eventów (imprezy sportowe, reklama,festiwale, koncerty, targi, telewizja, kampanie, lotniska itd.) jak i również stawiana stacjonarnie w największych metropoliach świata takich jak Nowy Jork, Tokio, Londyn, Hong Kong, Moskwa i wiele innych, w celach reklamowych i informacyjnych (marketing rekomendacji).

Technologia LED stwarza niemal nieograniczone możliwości w zakresie:

  1. Prezentacji telewizyjno-graficznej obrazu telewizyjnego na ekranie.
  2. Prezentacji reklam, spotów, fragmentów filmów, transmisji wydarzeń sportowych, prezentacji uroczystości historycznych, wydarzeń kulturalnych, projektów społecznych, informacyjnych, edukacyjnych, przedsięwzięć gospodarczych, spektaklów teatralnych i wiele innych.
  3. Przyciągnięcia uwagi odbiorcy – niewspółmiernie większa w stosunku do obecnych tablic typu bilbord (patrz zakładka: „Dlaczego reklama na Telebimie LED”?).
  4. Interaktywnego przekazu informacji: pogoda, aukcje, imprezy, przetargi itd.
  5. Zastąpienia tradycyjnych nośników reklamowych jedną tablicą z możliwością prowadzenia kilku kampanii jednocześnie.
  6. Nadania nośnikowi właściwości interaktywnych z wykorzystaniem bezprzewodowych technologii.