Zarządzanie przedsiębiorstwem wymaga dokładnej kontroli nie tylko zasobów ale i procesów, które zachodzą na poziomie produkcji i zarządzania. Wydajny system ERP (Enterprise Resource Planning) jest pomocnym narzędziem dla każdego przedsiębiorstwa.

Budowa systemu oparta jest o hurtownie danych, która przechowuje aktualne informacje o zasobach, gotowych produktach czy pracownikach. Na podstawie tych danych oprogramowanie dla firm przedstawia czytelne raporty umożliwiające podejmowanie optymalnych decyzji w procesie zarządzania firmą.

System ERP możemy podzielić na moduły odpowiedzialne bezpośrednio za zarządzanie zapasami, planowanie produkcji czy sprzedaż i księgowość. Wszechstronność tego typu rozwiązań sprawia, że może być używane na każdym szczeblu w firmie co korzystnie wpływa na przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi działami.

Ponadto system ERP może integrować w sobie takie moduły jak system controlling czy oprogramowanie realizujące cele business intelligence.

Warto rozważyć czy zastosowanie tak rozbudowanego systemu przyniesie naszej firmie korzyści. Większość przedsiębiorstw na pewno będzie zadowolona z proponowanych rozwiązań. Inne mogą natomiast zmodyfikować standardowe rozwiązania dla własnych potrzeb tworząc w pełni optymalne rozwiązanie dla konkretnego problemu.