u700Samsung U700 został uhonorowany przez Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dżwięku (EISA) tytułem „Europejskiego telefonu komórkowego 2007/2008”

Firma Samsung kontynuuje udaną ofensywę telefonów z najbardziej wyrafinowanej technologicznie i stylowo linii multimedialnych telefonów – serii Ultra II najnowszym modelem – superszybkim telefonem UMTS (3G) o nazwie Samsung U700, który został wyróżniony przez Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA) tytułem „Europejskiego Telefonu Komórkowego 2007/2008”.
Wyróżnienie to jest wyrazem uznania dla perfekcyjnego wyglądu i innowacyjności technologicznej.

Płaska, srebrzysta rozsuwana bryła tego telefonu prezentuje się niczym narzędzie komunikacji rodem z filmów science-fiction nasuwając czysto kosmiczne skojarzenia. Lustrzana powierzchnia zamknięta między metalicznymi objęciami obudowy kryje pod swoją powierzchnią cztery dotykowe funkcyjne klawisze oraz wielki 2.2″ wyświetlacz prezentujący paletę 262 tysięcy żywych barw. Po rozsunięciu telefonu ukazuje nam się wygodna płaska klawiatura, której linie podziału na klawisze w połączeniu z górna częścią obudowy kontrastują łagodnie z odblaskującą powierzchnią wyświetlacza.

Samsung U700 swym wyglądem robi wrażenie na każdym, kto telefon weźmie do ręki, powodując u niego nieukrywany zachwyt!

Atrakcyjność tego telefonu nie kryje się tylko na zewnątrz. W środku telefonu kryje się najnowocześniejsze urządzenie do komunikacji, przechowywania danych, rozrywki i organizacji zadań. Samsung U700 to prawdziwy mistrz szybkości: dzięki technologii HSDPA telefon ten jest zdolny do pobierania plików z sieci z szybkością sięgającą 3,6 Mbit/s. – stanowiąc super urządzenie dla użytkowników korzystających z Internetu, pobierających z sieci duże kontenty plików muzycznych i wideo oraz zapewniając doskonałą jakość wideorozmowy. Pobranie pliku muzycznego z serwisu staje się niezmiernie szybkie skracając czas oczekiwania do dosłownie kilku sekund.

Dużym atutem telefonu Samsung U700 są także jego multimedialne możliwości, wśród których wymienić można: doskonały aparat 3.2 megapiksela z funkcją autofocus, którym nie tylko zrobisz znakomite zdjęcie jak również możesz dokonać wstępnej obróbki w edytorze obrazów. Swoje najlepsze chwile możesz zatrzymać w postaci filmu wideo. Rozrywkę zapewniają: multiformatowy odtwarzacz plików muzycznych z rozbudowanymi funkcjami do obsługi playlisty.

Telefon Samsung U700 to także niezawodny partner w biznesie. Transmisja HSDPA oprócz muzyki, pozwoli szybko odebrać nie tylko multimedialną wiadomość MMS czy e-mail ale i najświeższe wieści z informacyjnych kanałów RSS. Dzięki przeglądarce plików biurowych możliwe staje się otworzenie załączników poczty w formatach DOC, XLS, PPT, TXT, PDF. To najbardziej popularne formaty plików używanych w biurach na całym świecie.

Jak każdy telefon marki Samsung wyprodukowany w tym roku Samsung U700 jest chroniony funkcją Mobile Tracker za pomocą której telefon wyśle wiadomość zawierającą numer telefonu po każdorazowej zmianie karty SIM.

Odbierając wyróżnienie EISA (podobnie jak wcześniej Elektrolux), dr David Steel, wiceprezes należącego do koncernu Samsung przedsiębiorstwa Telecommunications Network, powiedział: „Czuję się szczęśliwy i usatysfakcjonowany, odbierając to wyróżnienie EISA. Opinia tego stowarzyszenia ma najwyższe znaczenie w europejskiej branży multimedialnej. Jest to ważny wyraz uznania dla postępu, jakiego dokonaliśmy na rynku europejskim oraz dla naszych telefonów komórkowych, które stały się bardzo popularne wśród użytkowników w Europie. Wprowadzając na rynek SGH-U700, Samsung kontynuuje tradycję dostarczania klientom atrakcyjnych telefonów w najwyższym stopniu odpowiadających oczekiwaniom swoich użytkowników”.

Panel Konwergencji EISA głosował za przyznaniem telefonowi Samsung U700 tytułu „Europejskiego telefonu komórkowego 2007/2008” ze względu na jego zdolność do bardzo szybkiej transmisji danych, dziesięciokrotnie szybszą od zwykłego UMTS, oraz dodatkowe właściwości multimedialne, takie jak technologia kompresji audio i wbudowany 3.2-megapikselowy aparat fotograficzny. Panel wysoko ocenił również funkcję U GO telefonu U700 polegającą na wyświetlaniu punktu orientacyjnego, który zmienia się automatycznie, gdy użytkownik podróżuje.

Wyróżnienie Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku (EISA) jest najbardziej prestiżową nagrodą w europejskiej branży audio-wideo. Eksperci z 50 wpływowych czasopism wydawanych w 19 krajach Europy tworzą komisję, która wybiera najlepsze produkty w pięciu kategoriach: audio, wideo, kino domowe, fotografia i telefonia komórkowa. Firmy o światowej sławie co rok mocno ze sobą konkurują, aby uzyskać wyróżnienie EISA.

Użytkownicy zainteresowani tym kosmicznym telefonem będą mogli nabyć go już od sierpnia tego roku.