ntfsdos_pro„Zamówiłem i ściągnąłem wczoraj z Internetu NTFSDOS Pro w nadziei, że rozwiąże moje problemy. To, co się stało, przeszło moje najśmielsze oczekiwania.” Bill Trezenka – system manager firmy Riverton Co.

OPIS
NTFSDOS Professional Edition to najnowsze uaktualnienie do NTFSDOS umożliwiające pełny zapis i odczyt systemu plików NTFS poprzez MS-DOS. Przy pomocy NTFSDOS Professional Edition można korzystać z programów i poleceń systemu MS-DOS na partycjach NTFS, które działają dokładnie tak, jak na standardowych dyskach FAT. NTFSDOS Professional Edition może być używany do przywracania uszkodzonych instalacji NT poprzez usuwanie niewłaściwych sterowników, reedycję konfiguracji plików, takich jak boot.ini oraz zastąpienie uszkodzonych lub brakujących plików systemowych. Może także służyć do personalizacji lub automatyzacji pokrywania systemem NT. (Jeśli chcesz korzystać z NTFS pod Windows 95/98, zapoznaj się z naszymi informacjami dotyczącymi produktu o nazwie NTFS for Win98). NTFSDOS Professional Edition działa w DOSie ale korzysta z właściwych plików sterowników systemowych będących częścią dokonanej wcześniej instalacji Windows NT 4.0 lub Windows 2000, dlatego możesz być pewien, że nie napotkasz żadnych problemów z kompatybilnością.

ZASADA DZIAŁANIA
NTFSDOS Professional Edition jest sterownikiem systemowym NTFS dla MS-DOS. Uruchamia się go z linii poleceń MS-DOS lub przez autoexec.bat. Wykrywa on i nazywa za pomocą liter wszystkie partycje NTFS w twoim systemie. Dzięki temu uzyskujesz dostęp do dysków NTFS tak jak do pozostałych napędów w twoim systemie. Podczas uruchamiania NTFSDOS Professional Edition lokalizuje kopie standardowych sterowników Microsoft, z których korzysta instalacja Windows NT 4.0 lub Windows 2000 i ładuje je do 32-bitowego środowiska, dzięki któremu można uruchamiać je w MS-DOS. Zapewnia to utrzymanie kompatybilności z twoim istniejącym systemem plików i eliminuje możliwość przypadkowego uszkodzenia woluminów NTFS. NTFSDOS Professional Edition współpracuje zarówno z Windows NT 4.0, jak i z Windows 2000. NTFSDOS Professional Edition posiada także opcję wspomagania długich nazw plików pod MS-DOS, więc nie grozi ci utrata ani jednej informacji podczas kopiowania z albo na dyski NTFS.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE
NTFSDOS Professional Edition to rozwiązanie pierwotnie pomyślane jako pomoc przy odzyskiwaniu danych przy założeniu, że będzie uruchamiane ze startowej dyskietki MS-DOS. Po pierwszym takim uruchomieniu wystartowanie systemu Windows 95/98 nie byłoby możliwe bez uprzedniego restartowania systemu. Jeśli interesuje cię dostęp do dysków NTFS z Windows 95/98, zapoznaj się z opisem naszego produktu o nazwie NTFS for Win98, który zapewnia pełną współpracę NTFS dla 32-bitowych aplikacji Windows 95/98. NTFSDOS Professional Edition pozwala także naprawić uszkodzone napędy dzięki korzystaniu z programu CHKDSK poprzez MS-DOS oraz zapewnić to, że woluminy będą oczyszczone, zanim uzyskamy do nich dostęp. Od kiedy NTFSDOS Professional Edition korzysta z tych samych napędów co Windows NT/2000, żeby umieścić woluminy NTFS, niemożliwy jest dostęp do nieprawidłowych lub uszkodzonych partycji, dopóki sam system Windwos NT/2000 nie może zamontować ich systemu plików.

WYMAGANIA
NTFSDOS Professional Edition wymaga systemu MS-DOS 7.0 i Windows NT 4.0 lub wyższych. NTFSDOS Professional Edition nie rozpoznaje i nie współpracuje z danymi rozprzestzrenionymi na wielu dyskach NTFS (tzw. striped sets lub mirrored sets). Twoje dyski muszą akceptować interfejs Extended Int 13, który jest nieosiągalny na niektórych napędach SCSI i systemach ze starszymi BIOSami.

INFORMACJE O CENIE I LICENCJI
Licencja na NTFSDOS Professional Edition jest udzielana dla poszczególnego Użytkownika. Dlatego musisz zamówić ją dla każdej osoby, która będzie korzystała z programu. Będzie ona mogła używać tego narzędzia do uzyskiwania dostępu i naprawy jakiejkolwiek ilości systemów.
Cena – 199 USD
Informacje zakupie innych ilości znajdują się pod tym adresem. (link na stronę Enterprise Purchising)

UWAGI
NTFSDOS Professional Edition to nasz produkt do odzyskiwania danych na poziomie wejściowym. Jeśli potrzebujesz zaawansowanych opcji, takich jak dostęp do napędów high-end albo SCSI, skorzystaj z woluminów Windows NT (tzw. woluminy striped i/lub fault-tolerant). Jeżeli poszukujesz dla swojego systemu szerszego wachlarza opcji odzyskiwania, zastanów się nad linią naszych produktów o nazwie ERD Commander.