voipRynek telekomunikacyjny rozwija się dziś szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej.
Ledwo zdążyliśmy się przyzwyczaić do błyskawicznej kariery, jaką zrobiła na całym świecie telefonia komórkowa, a już coraz większą popularność zdobywa nowa gałąź telekomunikacji. Zapowiadana przez specjalistów od internetu od samego początku jego funkcjonowania telefonia internetowa.

Telefonia internetowa, oparta na protokole VoIP, umożliwia nam odbywanie rozmów za pośrednictwem podłączonych do internetu komputerów. Możemy w tym celu posługiwać się zestawem słuchawkowym z mikrofonem, albo specjalnymi, podobnymi do telefonów urządzeniami do komunikacji za pomocą VoIP. Najbardziej rzucające się w oczy zalety telefonii komórkowej można wymienić nawet nie znając się zbytnio na komputerach – przede wszystkim, skoro za przesyłany za pomocą internetu sygnał i tak płacimy naszemu operatorowi internetu, za połączenia telefoniczne wykonywane pomiędzy dwoma komputerami nie będziemy płacić ani grosza. Opłacie podlegać będą dopiero połączenia zewnętrzne, czyli z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi. W ich przypadku mogą one nawet być tańsze, co szczególnie dotyczy rozmów międzypaństwowych i międzymiastowych. Do innych zalet telefonii internetowej należy nieograniczona wręcz możliwość rozbudowy wykorzystywanego przy obsłudze telefonu oprogramowania. Udostępniane za jego pomocą ograniczone są praktycznie wyłącznie wyobraźnią informatyków, a także w niektórych przypadkach możliwościami aparatów komórkowych, jeśli chodzi o rozmowy zewnętrzne.

Telefonia komórkowa szturmem zdobywa popularność na całym świecie. Widoczne jest to szczególnie wśród młodych ludzi, którzy nie boją się technicznych nowinek, zaś przy zakupie nowego mieszkania lub przeprowadzce, wygodniej jest im podłączyć się do internetu i w ten sposób korzystać z telefonu, niż podpisywać kolejną umowę abonamentową na telefon. Czy oznacza to rychły zmierzch tradycyjnej telefonii stacjonarnej? Tego oczywiście na tę chwilę nie da się jeszcze przewidzieć. Jeśli jednak wszystko będzie się toczyć tak jak dotychczas, to kto wie?

Zobacz system wspomagający inwestycje w kruszce na www.njoia.com.