(1)_ work-731198_960_720 (385x257)„Gdyby nie wasze doskonałe narzędzia, byłby jeszcze jednym udręczonym wykonawcą kontraktu rządowego.”
Dan Philpott – administrator systemów NT w amerykańskim Państwowym Instytucie Standardów i Technologii
Jednym z najbardziej frustrujących aspektów uruchamiania podwójnego środowiska (tzw. dual-boot) pomiędzy Windows 95/98/Me i Windows NT jest fakt, że Windows NT nie obsługuje partycji FAT32. W rezultacie żadne z twoich danych nie mogą być współdzielone przez obydwa systemy operacyjne, ty zaś marnujesz miejsce na dyskach i padasz ofiarą niewygody, starając się zmieścić wszystko w jednej albo w mniejszej partycji.
FAT32 dla Windows NT 4.0 to sterownik systemowy umożliwiający maszynie pracującej pod Windows NT korzystanie z partycji FAT32 równie sprawnie, jak czyta ona woluminy FAT i NTFS. Narzędzie to działa przejrzyście i nie zawiera ekranów do konfiguracji ani interfejsów użytkownika. Jeśli raz zainstalujesz ten program, nie musisz więcej zwracać uwagi na to, czy wolumin, z którego korzystasz przez NT to FAT czy FAT32.

Rozwiązanie wysokiej klasy
Korzystanie z woluminów FAT32 pod Windows NT będzie odbywać się równie sprawnie jak korzystanie ze zwykłych dysków FAT, a nawet najprawdopodobniej lepiej, odkąd FAT32 umożliwia systemowi Windows NT korzystanie z mniejszych i bardziej wydajnych rozmiarów klastrów. Zwykle przewyższa też korzystanie z woluminów NTFS, dzięki czemu FAT32 dla Windows NT 4.0 stanie się idealnym rozwiązaniem dla aplikacji wymagających wiele miejsca na dysku i dużej prędkości.

Bezpieczeństwo
Działający pod Windows NT program CHKDSK nie obsługuje woluminów FAT32, natomiast nasz FAT32 for Windows NT 4.0 zawiera także narzędzie CHKFAT32 wykrywające z Windows NT błędy na woluminach FAT32.
CHKFAT32 uruchamia się automatycznie podczas startowania systemu lub ręcznie w każdym dowolnym momencie.

Cechy szczególne
” Możliwość korzystania z woluminów FAT32 poprzez Windows NT 4.0.
” Przejrzystość operacji: woluminy FAT32 działają tak, jak zwykłe woluminy FAT i NTFS.
” Jakość korzystania z woluminów FAT32 jest porównywalna z pracą na istniejących woluminach FAT.

Wymagania
FAT32 for Windows NT 4.0 wymaga uruchomienia systemu Windows 4.0.

Informacje o cenie i licencji
Licencja na FAT32 for Windows NT 4.0 jest udzielana dla każdego stanowiska. Jedna licencja upoważnia do zainstalowania i uruchamiania programu na dokładnie jednej maszynie.
Cena – 39 USD
Informacje zakupie innych ilości znajdują się pod tym adresem. (link na stronę Enterprise Purchising)

Uwagi
Ważne: Windows NT 4.0 nie obsługuje startowania z dysku FAT32 i ten sterownik nie posiada opcji takiej obsługi. Dlatego NIE KONWERTUJ swojej pierwszej lub startowej partycji NT (zawierającej \winnt) do FAT32, jeśli aktualnie jest ona FAT16 lub NTFS. W ten sposób możesz unieruchomić swój system. Jeśli w swoim systemie nie używasz Windows 95 OSR2 lub Windows 98, zapoznaj się z poniższymi obostrzeniami:
” FAT32 nie umożliwia tworzenia dysków FAT32 ani konwersji istniejących dysków FAT16 lub NTFS do formatu FAT32. Do tworzenia partycji FAT32 potrzebna jest kopia Windows 95/98 albo narzędzie takie jak Powerquest’s PartitionMagic. (link)
” FAT32 nie posiada usługi naprawy. Do tego celu musisz wykorzystać Windows 95 OSR2 lub narzędzie do naprawy dla Windows 98 (np. ScanDisk albo Norton Disk Doctor).
” FAT32 nie rozpoznaje skompresowanych woluminów FAT32.